skynews-dublin-ryanair_6116904

Let ako zo zlého sna! Naozaj sa lietadlu spoločnosti Ryanair sa zlomil podvozok?

Každý z cestujúcich má pred odletom isté obavy, či sa nestane nejaké nešťastie. V každom prípade, v súčasnej dobe sú všetky lietadlá a posádka nastavená tak, aby sa nič také neudialo. Nedávno to však cestujúci pri pristávaní v Dubline mali ako zo zlého sna. Čo presne sa udialo?

Pristátie lietadla ako z hororu. A to priamo na palube stroja Ryanair. Pri pristávaní na letisku v Dubline sa zlomilo predné koleso a preto bola vyhlásená núdzová situácia. Našťastie, nikomu z cestujúcich sa nič nestalo.

Len jeden cestujúci však utrpel šok, z ktorého sa ale rýchlo dostal. Zamestnanci spoločnosti Ryanair pomenovali túto situáciu ako malý problém. Z videí, ktoré sú dostupné však jasne vidieť, že pri pristávaní lietadla odletovali z predného kolesa iskry.

Následne ihneď prišli záchranári, ktorí sa ponáhľali priamo k lietadlu. Po pristátí však bolo tiež vidieť, že predné koleso a celý pristávací mechanizmus pod ním nie je v úplne dobrom stave. Všetko bolo totiž ošúchané.

Šok pre cestujúcich

Na základe správy z letiska v Dubline vieme, že všetci pasažieri mohli bez akýchkoľvek problémov opustiť lietadlo, a to hneď po tom, ako dali letiskoví hasiči všetko do poriadku. Zdravotníci taktiež neevidovali žiadne zranenie, avšak jeden cestujúci bol v šoku a preto musel byť ošetrený zdravotníkmi.

Spoločnosť Ryanair táto udalosť veľmi mrzí. Lietadlo malo technický problém a preto bude odtiahnuté do hangáru, kde podstúpi ďalšie kontroly inžiniermi tejto leteckej spoločnosti. Veria, že takáto nepríjemná udalosť sa už viac opakovať nebude.

Bezpečnosť je na prvom mieste

Letecká spoločnosť Ryanair má jasne nastavené hodnoty. Práve preto ich vzniknutá udalosť mrzí ešte o čosi viac. Bezpečnosť cestujúcich a pasažierov je totiž vždy na prvom mieste a snažia sa preto spraviť všetko. Tento technický problém bol tak skutočne neočakávaný a lietadlá sa tak budú musieť podujať väčších a rozšírenejších odborných kontrol.

Odkaz na video pristávajúceho lietadla v Dubline: