230130102633-ryanair-germany-013023-restricted

Toto je TOP 6 zaujímavostí o spoločnosti Ryanair!

Letecká spoločnosť Ryanair je obľúbená po celom svete, pretože sa vyznačuje mnohými benefitmi a službami, ktoré jednoducho stoja za pozornosť. Mnohé zaujímavosti ste možno o tejto spoločnosti dosiaľ netušili. Toto je výber TOP 6, o ktorých by ste zaručene mali vedieť!

Ryanair patrí medzi najúspešnejšie írske letecké spoločnosti vôbec. Ide o nízkonákladovú spoločnosť, ktorá sa vyznačuje mnohými zaujímavosťami. My sme si pre vás pripravili TOP 6, ktoré vám jednoducho vyrazia dych.

1.     Najúspešnejšia letecká spoločnosť na svete

Vedeli ste o tom, že Ryanair sa v súčasnej dobe považuje za najúspešnejšiu leteckú spoločnosť na celom svete? Toto ohodnotenie rozhodne stojí za pozornosť, pretože práve táto letecká spoločnosť je na prvom mieste v počte prepravených pasažierov z celého sveta. Zaujímavosťou je tiež skutočnosť, že Ryanair sa ako letecká spoločnosť neustále posúva vpred a počet cestujúcich čoraz viac len narastá.

2.     Všetky lietadlá sú rovnaké

Len málo leteckých spoločnosti má všetky lietadlá rovnaké. Ryanair v tomto smere skutočne vyniká. Takýto krok má však svoje veľké opodstatnenie. Môžu totiž objednávať náhradné diely vo väčšom množstve a zamestnávať jednotlivých špecialistov, ktorí sa budú sústrediť len na jeden konkrétny typ lietadla. Určite je to tak praktické a rozumné riešenie, ktoré by mohli do budúcna uplatniť všetky letecké spoločnosti.

3.     Najzaneprázdnenejšia aerolinka

Keďže írska letecká spoločnosť Ryanair je najúspešnejšia v rámci celého sveta, pochopiteľne je aj najzaneprázdnenejšia. Hovorí sa, že túto spoločnosť využíva každý deň približne 350 000 ľudí, a to vo viac ako 2000 rôznych letoch. To znamená, že Ryanair prepraví mesačne 12 miliónov ľudí a prevádzkuje viac ako 68 000 letov.

4.     222 cieľových destinácií

Ryanair lieta až do neuveriteľných 37 krajín v Európe, Afrike a Blízkom Východe. Ľahko sa tak dostanete do Maroka, Izraelu, prípadne Jordánska. Aj preto je táto letecká spoločnosť tak obľúbená. Vyniká totiž veľmi vysokým počtom cieľových destinácií, ktoré sú mimoriadne zaujímavé.

5.     Lety, ktoré chodia na čas

Pravdepodobne ste už neraz zažili, že vaše lietadlo meškalo. Rozhodne ide o veľmi nepríjemnú skutočnosť, pretože každý chce byť v cieľovej destinácii čo najskôr. Ryanair sa však môže pýšiť tým, že lety tejto leteckej spoločnosti chodia vo väčšine prípadov na čas. Až 88 % letov prišlo načas, pričom vďaka tomu Ryanair prekonal aj svoje konkurencie, ako napríklad EasyJet alebo Aer Lingus.

6.     Široká ponuka leteniek

Asi väčšina z vás vie, že ceny leteniek v rámci leteckej spoločnosti Ryanair sú zväčša veľmi lacné. Práve túto skutočnosť obľubujú mnohí ľudia, pretože vďaka nízkym cenám si môže dovoliť cestovať väčšie množstvo ľudí z celého sveta. Hovorí sa, že cestujúci každý deň ušetria spolu neuveriteľných 32 miliónov eur, a to už len kvôli tomu, že uprednostnia Ryanair pred drahšími leteckými spoločnosťami.