Ryanair1

Ryanair a jeho veľké plány do budúcnosti! Čo chystá?

Ryanair patrí medzi obľúbené letecké spoločnosti. Ide o najväčšiu leteckú spoločnosť, ktorá sa vyznačuje mnohými benefitmi. Ponúka totiž pestrú ponuku lacných leteniek, zaujímavé destinácie a v neposlednom rade aj kvalitné služby. Táto letecká spoločnosť je aj veľmi ambiciózna a preto chce do roku 2034 ročne prepraviť až neuveriteľných 300 miliónov cestujúcich.

Letecká spoločnosť Ryanair by sa tak rozhodne stala jednotkou na trhu, keďže takýto počet cestujúcich sa ešte žiadnej inej spoločnosti nepodaril prepraviť. Tieto veľké plány predstavil priamo generálny riaditeľ spoločnosti Ryanair – Michael O’Leary. Všetky podrobnejšie informácie priblížil priamo širokej verejnosti.

Zaujímavosť: Cieľom leteckej spoločnosti Ryanair je po novom naštartovať väčší rast celej spoločnosti a vďaka tomu získať aj výrazne väčší podiel na trhu, a to priamo od svojich európskych konkurentov. Takéto vízie sú veľmi sľubné a určite je tak obrovská šanca, že sa aj naplnia.

300 nových lietadiel?

Okrem iného, Ryanair začiatkom mája nakúpil 300 nových lietadiel, ktoré sú určené na krátke vzdialenosti. Keďže cieľom tejto spoločnosti je prepraviť do roku 2034 približne 300 miliónov cestujúcich ročne, už teraz Ryanair investoval na nákup nových lietadiel približne 40 miliárd dolárov. K cieľu je tak opäť o čo si bližšie a konkurentov teda rozhodne nemá.

Investori majú obavy

Aj napriek tomu, že letecká spoločnosť Ryanair má vo svojich cieľoch jasno, investori a analytici majú isté obavy. Tieto veľkolepé plány tak spochybňujú. Tvrdia totiž, že ak nastanú ďalšie klimatické zmeny, majú pochybnosti o tom, či vôbec bude dostatok cestujúcich, ktorí budú mať záujem o cestovanie. Bude sa totiž zvyšovať aj uhlíková daň na leteckú dopravu, čo by mohlo cestujúcich potencionálne odradiť.