230130102633-ryanair-germany-013023-restricted

Ryanair bude mať neuveriteľných 99 nových lietadiel!

Írska letecká spoločnosť Ryanair sa dnes môže pýšiť skvelou správou. V priebehu nasledujúcich týždňov jej totiž pribudne neuveriteľných 99 nových lietadiel, ktoré budú možné prepravovať ľudí od začiatku apríla.

Ryanair Holding PLC bude mať už do konca marca k dispozícii 99 nových lietadiel. Ide o model Boeing 737 Max. Dôvodom je, že americký výrobca sa konečne prepracuje cez všetky nevybavené objednávky, ktoré boli v posledných mesiacoch zadané.

Samotný generálny riaditeľ leteckej spoločnosti Ryanair Eddie Wilson uviedol, že írsky dopravca je vo výbornej forme a má ohľadom objednávok dostatočný prehľad, vďaka čomu sa vybavujú už v priebehu niekoľkých týždňov. Keďže má táto obľúbená letecká spoločnosť výborný prehľad ohľadom objednávok, nestane sa, že by sa niečo poplietlo.

Meškanie Boeingu bolo pravidelné

Vždy, keď letecká spoločnosť Ryanair uvidela do objednávky typ lietadla Boeing, nadišlo veľké omeškanie. Práve preto sa zamestnanci na vyšších pozíciách rozhodli, že ak im nebude dodaných 51 lietadiel do konca júna tohto roku, bude nutné znížiť celkovú kapacitu.

Okrem iného spoločnosť Ryanair už dávnejšie opísala meškanie Boeingu pri plnení objednávok ako jediný tmavý mrak na obzore. Aj napriek tomu, že takéto objednávky sú veľmi problémové, je ich potrebné realizovať. Bez lietadiel typu Boeing to jednoducho nepôjde.

Už je to na dobrej ceste…

V súčasnej dobe sa však letecká spoločnosť vyjadrila tak, že dodávky budú podľa plánov a nemalo by prísť nič, čo by ich nejakým spôsobom narušilo. Dokonca, zdá sa, že nastali aj vylepšené procesy, ktoré sa týkajú dokončovania lietadiel. Okrem iného, očakáva sa, že letecká linka Ryanairu z Dublinu bude najväčšia v histórii. Jej úlohou bude ukončiť časy pandémie a navýšiť preto aj počet cestujúcich.