Capture3

Ryanair má v pláne vrátiť sa na Ukrajinu: Kedy sa tak stane?

Agentúra Reuters nedávno informovala o tom, že írska letecká spoločnosť Ryanair sa má v pláne vrátiť na Ukrajinu a stať sa tak najväčšou leteckou spoločnosťou v krajine. Vyjadril sa tak aj šéf Ryanair Michael O’Leary.

To, kedy sa vojna na Ukrajine skončí stále nie je jasné. Všetci sú však v očakávaní, že sa tak stane už čoskoro. S istotou to však ešte nikto nevie povedať. Letecká spoločnosť Ryanair má jasné ciele. Jednoducho sa chce stať najväčšou leteckou spoločnosťou na území Ukrajiny. V súčasnej dobe to však nie je možné, keďže lietať vo vzdušnom priestore Ukrajiny je mimoriadne nebezpečné, z dôvodu stále pretrvávajúcej vojny.

Do dvoch týždňov od skončenia vojny

Šéf leteckej spoločnosti Ryanair sa vyjadril dostatočne jasne. Len čo vojna na Ukrajine skončí, chcú sa do tejto krajiny vrátiť v plnom nasadení, hneď do dvoch týždňov od skončenia vojny. Samozrejme, musí byť jasné, že lietať do miest, ako je Kyjev, Odesa či Ľvov je bezpečné.

Lety do Chersonu

V momentálnej situácii je letisko v Chersone úplne zničené. Preto lety do tohto mesta prídu na rad neskôr, hneď čo sa letisko znovu obnoví. Ryanair však určite ani na toto mesto zabúdať nebude. Ku všetkému sa vyjadril šéf írskej leteckej spoločnosti Ryanair, a to priamo na konferencii Bloomberg New Economy Gateway. Táto konferencia sa konala neďaleko Dublinu. Taktiež poznamenal, že ciele leteckej spoločnosti Ryanair sú jasné. Chcú sa stať najväčšou leteckou spoločnosťou na území Ukrajiny.

Okrem iného, v súčasnej dobe si spoločnosť Ryanair najala 60 pilotov a 80 členov palubného personálu, ktorí pochádzajú priamo z Ukrajiny. Po skončení vojny chcú tiež začať lietať zo štyroch ukrajinských letísk do krajín, ktoré sa nachádzajú v Európskej únii. Preto veríme, že vojna na Ukrajine sa v blízkej budúcnosti skončí.