ryanair-g974b1061b_1920

Ryanair pocítil v 3. štvrťroku vysoký nárast tržieb

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair sa tento rok môže pochváliť potešujúcimi správami. Ide o informáciu, že za 3. štvrťrok súčasného obchodného roka získali návrat zisku. Dôvodom je výrazný nárast tržieb, ktorý letecká spoločnosť neustále pociťuje.

O leteckej spoločnosti Ryanair je známe, že je obľubená najmä pre veľmi výhodné ceny leteniek. Aj napriek tomu, že sa o čo si zvýšili, ľudia túžia cestovať čoraz viac. Dôvodom je aj to, že vo svete už nie sú také protipandemické opatrenia ako pred pár rokmi. Leteckej spoločnosti Ryanair sa tak zvýšili tržby o viac ako polovicu.

Štatistiky dokazujú, že za obdobie od októbra do konca decembra minulého roku zaznamenali čistý zisk vo výške viac ako 200 miliónov eur. Na porovnanie, Ryanair mal za obdobie predchádzajúceho roku zisk vo výške približne 98 miliónov eur. Sami tak vidíte citeľný rozdiel, čo je však pre obľúbenú leteckú spoločnosť veľmi potešujúce.

Ľudia chcú cestovať

Aj táto správa dosvedčuje fakt, že ľudia jednoducho túžia po cestovaní. Roky, kedy bolo množstvo protipandemických opatrení nám to nedovoľovali. V súčasnej dobe však obmedzenia neplatia. Okrem iného, ceny leteniek sú veľmi výhodné. Za pár eur sa viete dostať do veľmi zaujímavých destinácií, preto cestujte, kým nám to situácia dovoľuje.

Nárast tržieb o 57 %

Ak by sme sa pozreli na úspechy celého obchodného roku spoločnosti Ryanair, ich nárast tržieb bol vyšší o viac ako neuveriteľných 57 % Tržby totiž medziročne vzrástli na 2,31 miliardy eur. Tomuto číslu prispeli najmä cestujúcich. Od začiatku októbra do konca decembra minulého roku ich totiž bolo viac ako 38 miliónov.

Férová letecká spoločnosť

Zaujímavosťou je najmä fakt, že letecká spoločnosť Ryanair je veľmi férová. Počas obdobia pandémie a vypuknutia ochorenia Covid-19 totiž neprepúšťala svojich zamestnancov na rozdiel od ostatných spoločností.

Táto myšlienka sa však spoločnosti Ryanair aj vyplatila. Po opätovnom otvorení trhov totiž mohli nasadiť všetky lietadlá, v dostatočnom množstve, keďže mali optimálny počet zamestnancov.

Destinácie, ktoré zaujmú

Letecká spoločnosť Ryanair ponúka na výber skutočne veľké množstvo destinácií, do ktorých môžete odletieť. Sú zaujímavé, exotické, ale aj plné atrakcií a pamiatok, ktoré môžete na danom mieste vidieť. Výhodou sú tiež ceny leteniek, ktoré sú veľmi výhodné a dovoliť si ich môže skutočne každý.